Sieť škôl v Kongu

Toto je fórum, na ktorom sa môžu stretnúť vedúci učitelia, supervízori stravovacích zariadení a učitelia, aby diskutovali o vzdelávacích záležitostiach a priniesli výchovného ducha kongregácie priamo do srdca školy.

Náš cieľ: posunúť sa smerom k fungovaniu ako sieť

Návrh Petra Fouriera bol inovatívny, keď napísal: „Sestry budú oddané Bohu a svojim blížnym. V prvom rade to budú učitelia škôl a budú žiť v náboženských komunitách, aby boli lepšími učiteľmi. “ Kongregácia Panny Márie bola založená s cieľom formovať pedagógov.

Pre Petra Fouriera sú škola a komunita nerozlučne spojené, pretože vzdelávanie je úlohou založenou na komunite: rastieme spolu. Chcel náboženskú komunitu zameranú na vzdelávanie, na podporu rastu ďalších, najmä mladých dievčat, ktoré by sa stali ženami budúcnosti.
Školy Notre-Dame v Kongu

V Kolwezi máme 2 materské školy, 6 základných škôl a 2 stredné školy (lýceá).
V LubumbashiKongregácia otvorila pred šiestimi rokmi súkromnú školu, ktorá zahŕňala materskú a základnú školu (prebiehajúce práce).
V Mukula Kulu, Kongregácia je zodpovedná za vedenie štátnej školy.

Už od počiatku Kongregácie nás náš zakladateľ, svätý Peter Fourier, vyzýval, aby sme vychovávali každého človeka, „či už bohatého alebo chudobného“; naše školy dnes zostávajú verné tomuto pozvaniu a prijímajú deti a tínedžerov všetkých prostredí, z centra mesta alebo z okolitých statkov. Preto do našich škôl Notre-Dame každý deň prichádza 5293 žiakov (841 v materských školách; 2341 v základnej škole a 2111 v sekundárnych).

Kongregácia vyvinula iniciatívu na vytvorenie siete škôl Notre-Dame, aby podporila vytváranie väzieb medzi školami. Týmto spôsobom sa budú môcť pedagogickí pracovníci stretnúť, aby mohli plne spolupracovať na vyučovacích metódach, správe a duchovnom rozvoji.

Požadovaným výsledkom je v krátkodobom horizonte štandardizácia vyučovacích metód a udržanie vysokej úrovne a kvality výučby vo všetkých školách Notre-Dame, či už v centre mesta alebo na okraji mesta.

Po celý rok sa budú organizovať formačné stretnutia s riaditeľmi, učiteľmi a sestrami s cieľom vytvárať a posilňovať väzby a poskytovať materiály pre zamestnancov. Bude sa hľadať rovnováha medzi stretnutiami profesionálneho rozvoja, spoločenskými časmi a duchovným rozvojom prostredníctvom spoločného stravovania, spoločnej modlitby a praktických školení.

Spätná väzba od učiteľov po tréningu


Učím na EP6. MWANGA. Tu sú moje srdcové reakcie na prijatú formáciu ...
... Pre mňa boli najdôležitejšie praktické spôsoby, ako sme preukázali rozširovanie svojich vedomostí. Do výučby sa neustále dostávajú nové myšlienky.
Musíme byť vždy aktuálni. Vedúci školenia výrazne posilnil našu banku vedomostí ...
Táto iniciatíva Kongregácie znamená, že všetci učitelia škôl Notre-Dame môžu teraz žiť spolu a hovoriť rovnakým jazykom, najmä slogany, ktoré pochádzajú od našich zakladateľov: „Nechajte ho rásť“; „Nech je Boh tvojou jedinou láskou“; "Buďte užitoční pre všetkých a nikomu neubližujte."
KABUTWE KALENGA Cécile - EP6. MWANGA
Chceli by sme pokračovať v odbornej príprave a ocenili by sme viac vzorov lekcií, aby sme zabezpečili dobrú kvalitu vzdelávania, ktoré poskytujeme našim žiakom.
Dúfame, že sa tak stane aj na našich seminároch Sernafor [National Formation Service] v škole. Žiadame vás, aby ste sa do týchto aktivít zapojili, pretože vaša podpora je pre nás nevyhnutná a veľmi upokojujúca.

V mene všetkých pedagogických zamestnancov vám želáme odvahu a vytrvalosť! Nech je Boh prítomný vo všetkých dobrých nápadoch, ktoré generujete pre rozvoj našich škôl Notre-Dame.
Jean MAKUBA - OOP. WAMINIFU


Jeden nemusí byť nevyhnutne rovnakej krvi ako dieťa, aby mohol byť jeho matkou. Tým, že sme sa spojili kvôli formácii, sme viac ako Matka ... Niet pochýb o tom, že formácia je neoddeliteľnou súčasťou cieľa zakladateľky ALIX le CLERC: znovu ju citovať: „Nechajte ich rásť“. Školenie nám pomôže rozvinúť už začatú prácu. Modlíme sa, aby sa to stalo pravidelným cvičením pre naše dobro a dobro našich detí.
Učitelia navštevujúci školenie