A vietnami iskolahálózat

 

1-Az iskolák és a diákszállók helye

vn hálózat 001Phat Diem egyházmegye : Kim Son testvérisége

Ban Me Thuot egyházmegye : Dak Nong közösség

Egyházmegye Da Lat : Da Teh és Da Lat közössége

Xuan Loc egyházmegye : Phuc Xa közössége

Saigoni Egyházmegye : 9 közösség: Regina Mundi, helytartó, Scholasticate, Noviciátus, Postulancy, Aspirandate, Ai Linh, Dung Lac, Suong Mai.

Hosszú Xuyen egyházmegye : Thanh An és Rach Gia közössége

 

 

 

2-Oktatási tevékenységek

DIÁKHÁZAK
  • Sai Gon: négy hostelben 61 hallgató (Hong An, Binh Minh, Dong Lac, Anh Linh)

Cél: biztonságos, kényelmes és pénzügyileg hozzáférhető hely biztosítása a HCM Ville-be tanulni érkező tartományi diáklányoknak; felajánlani az emberi és spirituális értékek felkészítését, azzal a vágyal, hogy érettségükben növekedjenek, erényesek és hozzáértők, mély hittel.

Tevékenységek: A közösségi élet kialakítása és a felelősség megosztása; konfliktus kezelés ; idő, vagyon és pénz kezelése. Emlékezések, visszavonulások, lelki megosztás. Emberi formáció, az élet értékeiben, kíséret, ösztönzés a kórusokban való részvételre, katekézis, ifjúsági találkozók, katolikus lelkészség. Szervezzen látogatásokat és támogatást a bizonytalan helyzetben lévő emberek számára.

vn hálózat 002


  • Can Tho T középpontjábanHan Han -

2009-ben mi, a CND nővérei, megérkeztünk a Mekong-medence nevű régióba, hogy „új házat készítsünk”: Thạnh An otthona. Üdvözöljük ott a középiskolás diákokat, a szegény vidék lakóit, akik követték a „Középiskola. A cél:

- felajánlani e fiatal lányoknak érvényes oktatási környezetet; segíteni növekedésüket és személyiségük teljes kibontakozását mind a hit, mind az emberi élet szempontjából. Ugyanakkor irányítani őket tanulmányaikban és szakmai orientációjukban, felkészülve az egyetemre lépésükre vagy az életbe lépésükre, hogy ezután erős nőkké váljanak, hasznosak legyenek családjuk, a társadalom és a társadalom számára. A templom.

- hozzájárulni a helyszíni missziós munkához, különösen a hitoktatás, a belátás és az egyes emberek hivatásának növekedése terén.

 

AZ ISKOLÁK

 A GYERMEKKERTMÁJUS„ÉS ÓVODAI ISKOLA”PHÚC XÁ"

vn hálózat 003A „Sương Mai” óvoda már 1975 előtt létezett, Saigon bukása után felfüggesztette tevékenységét, és 2000-ben folytatta őket. Jelenleg 170 gyermekünk van (köztük 70 autista, 20 éves). hónaptól 8 évig). A személyzet összesen 42 fő, köztük 3 Notre-Dame nővér.

A „Phúc Xá” iskolát 1996-ban alapították Long Thành-ban, Đồng Nai tartomány kerületében. Jelenleg 8 nővér fut és tanít 22 kolléga közreműködésével, 10 osztályban, 3 és 5 év között. Összesen 370 gyermek, köztük 60 autista gyermek.

Mindkét iskola célja és szelleme eredetileg az óvodások gondozása és oktatása volt. Az idő nehézségeivel azonban az autisták száma növekszik. Néhányan előreléptek, és két iskolánk elnyerte a szülők bizalmát. Annak érdekében, hogy az iskolának mindig többet kell fektetnie a helyiségekbe és az oktatók - a speciális oktatási szektor - képzésébe, hogy segítse az autista gyermekeket a lehető leghamarabb a közösségbe való beilleszkedésben.

Az óvodás gyermekek, különösen az autizmussal élő gyermekek oktatásának gondozása sok szeretetet, türelmet, optimizmust és reményt igényel. Reméljük, hogy a CND összes nővére egyesül az Úrnak, Szűz Máriának, Alapítóinknak felajánlott hálaadásunkban, és velünk imádkozik, hogy Sương Mai és Phúc Xá hűek maradjanak küldetésükhöz és a karizmához. a gyülekezet oktatásának. 

 

ISKOLAVIỆT ANH" - KÖZÖSSÉG ĐẠ-TẺH

vn hálózat 004 Đạ Tẻh egy hegyvidéki régió, 165 km-re SàiGòntól. Ott élnek etnikai kisebbségi közösségek. A Châu Mạ, K'Ho, Tày, Nùng etnikai csoportokhoz tartoznak. Szinte mindannyian kesudió, kávéfa ültetéséből és erdei termékek betakarításából élnek ... Szinte az összes gyermek nem rendelkezik megfelelő oktatással, és nagyon korán elhagyja az iskolát. szegénység, éhínség és a korai házasság szokása.

A „Việt Anh” magániskolát a plébános hozta létre 2012-ben, és 2015-től a gyülekezet irányába került. Úgy tervezték, hogy ingyenes oktatást és kedvező oktatási környezetet kínáljon a kisebbségek gyermekeinek. növekedésükhöz - hasonlóan a „Kinh” (többségében vietnami) élvezetéhez.  

2015 óta 4 nővérből álló kis közösséggel kezdtük ott a küldetésünket. Körülbelül 50 tanuló volt 4 osztályban. A 2019–2020-as tanévre nőtt a gyermekek száma: 105 osztályban több mint 5 gyermek, több mint egyharmada etnikai kisebbségekhez tartozik, ingyenes bentlakásban. A Kinh osztályban való részvétel segíti őket abban, hogy folyékonyabban beszéljenek vietnami nyelven, és ezért könnyebben beolvassák az órákat. Ezenkívül a folyamatos emberi képzés, egy bizonyos életművészet előnyeit élvezi, amely nagyobb önbizalmat, alkalmazkodást és fejlettebb integrációt biztosít számukra a vietnami Kinh környezetbe.

Lâm Đồng tartomány egyetlen egyedülálló általános iskolája, amelyet katolikus apácák vezetnek, kihívást jelent gyülekezetünk számára. 3 éves jelenlét után úgy érezzük, hogy módszereinket és pedagógiánkat a helyi lakosság egyre jobban fogadja.

Jótevőink támogatása, akárcsak a gyülekezet nővéreinek kísérete, szilárd támogatás, amelyre számíthatunk. A kezdeti nehézségeken keresztül emlékezünk a zab szárára, a kalapácsra és a bölcsőre Alix anya látomásában. Mindez erősen hisz abban, hogy amit ma that T whath-be ültetünk, az Isten gondozásának köszönhetően kihajt és növekszik.

vn hálózat 005

 

A SZÍV ISKOLA ÁNH LINH

vn hálózat 006Az „Ánh Linh” szíviskolát 1990-ben alapították. Abban az időben egy nagyon szegényes mocsaras földön helyezkedett el, mögöttes betegségekkel és csapásokkal ... Olyan vidéken, ahol boldogtalan gyermekek élnek, akik a család megélhetésére szolgáló apróságok eladói, többségük hajléktalan, nem reménykedve az iskolába járásban. Elölről, azt kívántuk :

  • Adjon esélyt ezeknek a gyermekeknek és serdülőknek iskolába járni, biztosítani számukra a minimális alapismereteket, bizonyos fokú kultúrát és felkészíteni őket valamilyen szakmára.
  • Adj nekik egy emberi formációt, amely a társadalom életének öt klasszikus erényén alapul: Emberiség - Hűség - Jó modor - Intelligencia - Hűség.
  • Lehetőséget kínál a fiataloknak arra, hogy megtanulják az élet értékeit, hogy hasznosak legyenek a család és a társadalom számára.

Ehhez készek vagyunk üdvözölni : minden fiatal, valláson alapuló megkülönböztetés nélkül, állandó lakóhellyel vagy anélkül, szegény családokból, iskolázási lehetőség nélkül, bevándorló családokból, újjáalakult; utcai fiatalok, családok és árvák nélkül, különféle társadalmi csapások áldozatai, 9 és 10 éves gyermekek, akiknek soha nem volt esélyük iskolába járni.

 

Jelenleg az iskolának 9 osztálya van: az összes általános és az első középfokú, összesen 1 tanuló. A középiskola végén az iskola segíti őket tanulmányaik finanszírozásában a bac-ig és az egyetemig. Emellett finanszírozzuk az uzsonnát az általános iskolás gyermekek számára, és mintegy 240 szegényebb családból érkező diák ebédelhet magában az iskolában, valamint az egyenruhát, könyveket és füzeteket ...

A gyermekek a rendszeres tanulmányok mellett különféle típusú munkát végeznek: csoportos tevékenységeket, csapatmunkát, olvasást stb. Szerveznek számukra szexuális nevelési órákat, szakmai útmutatásokat, tanórán kívüli foglalkozásokat (főzés, főzés stb.) dzsúdó, zene, angol, év végi tábor…), találkozók más tehetősebb iskolák önkénteseivel, ünnepségek a hagyományos fesztiválokon ... Ezen kívül ingyenes varrásórákat szervezünk (ruhák készítése) nehézségekkel küzdő emberek keresnek munkát, hogy megélhessenek.

vn hálózat 007

Csaknem 30 éves fennállása óta az Ánh Linh Iskola sok generációt képes felkészíteni az életbe lépésükre. Sokan megszerezték az egyetem utáni szakmai oklevelüket ... Láthatjuk, hogy az, amit a múltban gyermekeink szívébe vetettünk, meghozta gyümölcsét. Érettek arra, hogy felelősséget vállaljanak az életben.

Meg vagyunk győződve arról, hogy Isten „mindig dolgozik” munkája elvégzésén, és hogy sok barát és öregdiák nagylelkűségének köszönhetjük, hogy eleget tehetünk ennek a küldetésnek, miszerint „Őt növekedni kell”.

 

 

A HIT NEVELÉSE

vn hálózat 008   Az általános és középiskolánkban, valamint az egyetemi tanfolyamokon biztosított emberi formáció mellett katekézisekben és katekéták kialakításában is részt veszünk, a kórusban is, abban a 16 egyházközségben, ahová közösségünk csatlakozott. : Xóm Lách, Regina Mundi, Ba Thôn, Vô Nhiễm, Khánh Hội, Thuận Phát, Mẫu Tâm (Saigon); Thái Lạc (Long Thành); Thạnh An, Rạch Giá (Thạnh An); Don Bosco, Du Sinh (Đa Lạt); Đạ Nha; Thiên Hoa, Hòa Thuận, Bon S'rê (Đak Nông).

 

Az öröm, hogy részt veszünk az Örömhír hirdetményében, a Szűzanya Alix anyának címzett meghívására épül: „Neveld őt”. Elhatároztuk, hogy a mi Urunk Vietnam földjén nő, mint a világon ...

vn hálózat 010

 

 

3 - A mindenki számára szerves oktatás

Vietnamban az állami iskolák nem fogadják és nem támogatják az autizmussal élő gyermekeket. 

A Phuoc Xa iskolában az óvoda 32 autista gyermeket vagy a tanulók 10% -át fogadja, többnyire fiúkat. Ezeket integrálják az osztályokba, és a két pszichológus egyikének hetente 45-3 alkalommal nyújtott speciális 4 perc támogatásban részesülhetnek. Mehetnek a csend és a meditáció helyiségébe is, Krisztus "Jó Pásztor" tekintete alatt.

Nyolc, lassabban fejlődő gyermeket, akiknek jelentős késése van az olvasás megtanulásában és az önállóságban, egy adott osztályban fogadják. Néhányuk 6 évesnél idősebb, és egy speciális pedagógiát alkalmaznak annak érdekében, hogy beléphessenek az általános iskolába. Az egyik vagy a másik az Ánh Linh Iskolában (Alix) folytatja tanulmányait.

Itt mindent megtesznek a gyermekek integrált oktatásának lehetővé tétele érdekében. Kiskorától kezdve megpróbáljuk megtanulni az önállósodást. Az oktatási projektet az egész oktatási csapat támogatja, vallásuktól függetlenül.

 

 

4-tanárképzés

OKTATÁS ÉS Pszichológiai szekció JÚLIUSBAN 2018

vn hálózat 011A célok:

• Segítsen az apácáknak és munkatársaiknak, az iskolákban, tanulószállókban, plébániákon,

• közvetítse / ossza meg gyülekezetünk alapítóinak oktatási szellemét,

• Képezze az oktatás gyakorlásához szükséges technikákat: hallgassa meg és hatékonyan folytassa a párbeszédet, a munka módját, a reflexiót,

• Hálózat létrehozása a testvérek és munkatársak közötti kölcsönös megosztás és a tapasztalatok megosztása között, mindazok között, akik a kongregáció munkájában dolgoznak,

2018 júliusában a vietnami vicairie forrásokkal foglalkozó ülést szervezett az oktatáspszichológiában. A Notre-Dame nővérek, munkatársaik, a kongregáció számos művének tanárai és munkatársai vettek részt.

A munkamenet 5 napig tartott, a következő témákkal: Les az oktatási misszió referenciaértékei a Congregatio Notre-Dame alapítóinak szelleme szerint; hatékony hallgatási és párbeszédes technikák; a gondolatok felépítésének módszerei a tanulók és a hallgatók számára. 

 

vn hálózat 012

Ezen a foglalkozáson a résztvevőknek lehetőségük nyílt új ismeretek elsajátítására, tanári tapasztalataik cseréjére különböző környezetekben, különböző szinteken. Ez jó alkalom volt mindazoknak, akik különböző régiókból érkeztek, barátkozni, bizalmat szerezni egymásnak az oktatási küldetés során tapasztalt aggodalmak és aggodalmak között. A résztvevők és nővérek részt vettek a „Kövesse a Notre-Dame Kongregáció oktatási lendületét, az együtt növekedés” témájú imádságban; a csend ideje, hogy elmélkedjünk azon oktatási hivatás jelentését illetően, amelyre mindegyik a Notre Dame apácákkal való együttműködéssel hivatott. A foglalkozás után minden résztvevő tanúsítja, hogy ismereteket és technikákat szerzett; ezen túl "hagyta, hogy a szíve jobban megnyíljon az új kapcsolatok előtt, hogy érzékenyebbé tegye magát az oktatási misszió igényeire ebben a mai Vietnamban". 

 

 

 

 5-Tanár szavai

Ha ebben az iskolában maradok, az azért van, mert jól érzem magam. Testvéri szeretet és valódi szolidaritás van a tanárok között.
Nagyra értékelem a nagyon családias légkört. Nem vagyok katolikus, de kötődöm ehhez az iskolához.
Szeretem a gyerekek mosolyát és fejlődésüket.
Meg kell tanulnom kordában tartani az érzelmeimet, mert sírok velük, de szeretek nevetni a reakcióikon és megosztani a megállapításokat.
Mint buddhista, amit az iskolában tapasztalok a gyerekekkel, összhangban áll azzal a tanítással, amelyet kaptam. Mindenkinek hasznos vagyok.
A régi iskolámmal az változott, hogy a nővérek fizetnek, és nem a szülők. Ez lehetővé teszi minden gyermek azonos bánásmódját. Mindent átadok a gyerekeknek, ami a szívemben van. Gyönyörű család vagyunk kollégákkal és nővérekkel.