Kongói iskolahálózat

Ez egy olyan fórum, ahol az igazgatótanárok, a beszállók felügyelői és a tanárok összefoghatnak, hogy megvitassák az oktatási kérdéseket, és a gyülekezet oktatási szellemét az iskola szívébe juttassák.

Célunk: haladni a hálózatként való működés felé

Peter Fourier javaslata újszerű volt, amikor ezt írta: „A nővéreket Istennek és felebarátaiknak fogják szentelni. Elsősorban iskolai tanárok lesznek, és vallási közösségekben élnek, hogy jobb iskolai tanárok lehessenek. ” A Miasszonyunk Gyülekezetét pedagógusok alakítására alapították.

Peter Fourier számára az iskola és a közösség elválaszthatatlanul összekapcsolódnak, az Oktatás közösségi alapú feladat: együtt növekedünk. Olyan vallási közösséget szeretett volna vállalni, amely elkötelezett az oktatás iránt, hogy mások növekedjenek, legfőképpen fiatal lányok, akik a jövő nőjévé válnak.
Notre-Dame iskolák Kongóban

Kolweziben 2 óvodánk, 6 általános iskolánk és 2 középiskolánk van (liciták).
Lubumbashiban, a gyülekezet hat évvel ezelőtt magániskolát nyitott, amely egy óvodát és egy általános iskolát tartalmaz (folyamatban lévő munka).
Mukula Kulu-ban, a gyülekezet felelős az állami iskola vezetéséért.

A gyülekezet kezdetétől fogva alapítónk, St. Peter Fourier arra szólított fel bennünket, hogy oktassunk minden embert, legyen az gazdag vagy szegény; iskoláink ma hűek maradnak ehhez a meghíváshoz, és bármilyen háttérrel rendelkező gyermekeket és tizenéveseket fogadnak a város központjából vagy a környező birtokokból. Ezért naponta 5293 tanuló jár be a Notre-Dame iskoláinkba (841 óvodában; 2341 az általános iskolában és 2111 középiskolában).

A gyülekezet kezdeményezte a Notre-Dame iskolák hálózatának felállítását, hogy ösztönözze az iskolák közötti kapcsolatok kialakulását. Így a tantestület találkozhat, hogy teljes mértékben együttműködhessen a tanítási módszerek, az adminisztráció és a spirituális fejlődés terén.

A kívánt eredmény rövid távon az oktatási módszerek egységesítése és a tanítás magas színvonalának és minőségének fenntartása az összes Notre-Dame iskolában, akár a város központjában, akár a külvárosokban.

A formációs foglalkozásokat egész évben szervezik vezető tanárokkal, tanárokkal és nővérekkel, a kötelékek megteremtése és megerősítése, valamint az alkalmazottak számára anyag biztosítása céljából. Egyensúlyt kell keresni a szakmai fejlődési foglalkozások, a társadalmi idők és a lelki fejlődés között, közös étkezések, közösségi imák és gyakorlati képzések révén.

Visszajelzés a tanároktól egy edzés után


Az EP6-on tanítok. MWANGA. Íme a szívből jövő reakcióim a kapott formációra…
… Számomra a legfontosabb az volt, hogy milyen gyakorlati módszerekkel mutattuk be ismereteinket. Új ötleteket vezetnek be folyamatosan a tanításba.
Mindig naprakészeknek kell lennünk. A képzés vezetője jelentősen növelte ismereteinket…
A gyülekezetnek ez a kezdeményezése azt jelenti, hogy a Notre-Dame iskolák összes oktatói együtt élhetnek és ugyanazon a nyelven beszélhetnek, különös tekintettel az alapítóinktól kapott szlogenekre: „Neveld őt”; „Isten legyen az egyetlen szerelmed”; „Legyen mindenki számára hasznos és senkinek ne ártson”.
KABUTWE KALENGA Cécile - EP6. MWANGA
Szeretnénk folyamatos képzést folytatni, és nagyra értékelnénk több tanóramintát a tanulóink ​​számára nyújtott oktatás jó minőségének biztosítása érdekében.
Reméljük, hogy ez megtörténik az iskolai Sernafor [Nemzeti Formációs Szolgálat] üléseinken is. Kérjük, hogy vegyen részt ezekben, mivel támogatása elengedhetetlen számunkra és nagyon megnyugtató.

Az összes tantestület nevében bátorságot és kitartást kívánunk! Legyen Isten jelen minden jó ötletben, amelyet generál a Notre-Dame iskoláink fejlesztésére.
Jean MAKUBA - PPE. WAMINIFU


Az anyának nem feltétlenül kell ugyanolyan vérűnek lennie, mint egy gyermeknek. Azzal, hogy egyesülünk a formáció érdekében, többek vagyunk, mint egy anya ... Kétségtelen, hogy a formáció szerves része az alapító ALIX le CLERC céljának: ismét idézni őt: „Neveld őket”. A képzés elősegíti a már megkezdett munka fejlesztését. Imádkozunk, hogy ez rendszeres gyakorlattá váljon saját és gyermekeink érdekében.
A tanárok részt vesznek a képzésen