Vietnám

A Notre-Dame kongregáció Vietnamban.

 

A plébános rövid története


1935-ben, válaszul XI. Pio pápa felhívására, a Notre Dame gyülekezet 12 misszionárius nővére elindult és átkelt az óceánon. Megérkeztek a vietnami Da Lat-i Lang Bian-hegyre. Kolostor és fiatal lányok iskolája épült. Ezután a hegyvidéki falvakban működő szegény gyerekek kisiskolái gyorsan növekedtek ((MLon, Trường Xuân, Công Hinh).

1937-ben a nővérek Vietnamból északra indultak, megnyitották a Notre-Dame du Rosaire iskolát, 5 km-re a fővárostól, Ha Noitól, de a háború miatt 1954-ben el kellett hagyniuk ezt a régiót.

1950-ben a misszionárius nővérek is délre mentek. A Regina Mundi közösségét Saigonban telepítik, majd hamarosan felépül egy óvoda és egy iskola, a portálok nyitva vannak a lányok befogadására. A nővérek örömében szóltak egymáshoz "Neveljük őket"!

A megtestesülés szellemisége mindig ősi marad, és az oktatási küldetés a mai napig nagyon különböző környezetben létezik: iskolában, plébánián, kórházban.

 

A plébánia minden évben körülbelül 6 új postulánst fogad.

A nővérek 106-ben összesen 2020 évesek.

A lényeg, ami vezérli jelenlétünket ebben az országban

Megélni a megtestesülés szellemiségét, a nővérek közötti közösségben élni és együttműködni a laikusokkal, hogy az igazságosabb és testvéri társadalom oktatásának szenteljék magukat.

 


Helyszínek és fő tevékenységek

Ma a Notre-Dame nővérek jelen vannak és szolgálatot teljesítenek Dél-Vietnam öt egyházmegyéjében:

- Lam Dong: katekézis két plébánián; a fiatalok, különösen az etnikai kisebbségekhez tartozó fiatalok támogatása; dolgozzon az egyházmegye Karitászával.- Ban Me Thuot: katekéták megalakulása és a hegylakók hitének felébresztése három egyházközségben, általános iskolai tanfolyamok.- Xuan Loc: óvoda; hitoktatás egy nagy egyházközségben, fiatal bevándorló munkavállalók támogatása, elszigetelt idős emberek gondozása.

- Sai Gon: a formáció házai négy szakaszban (aspirandate, postulancy, noviciátus, skolasticate); ingyenes szegények általános és középiskolája; katekézis és katekéták kialakítása több plébánián, tanítás állami iskolákban és egyetemeken, tanácsadás, teológiai és bibliai tanítás gyülekezetek közötti intézetekben, diagnosztikai orvosi központ, francia és angol nyelv oktatása, bibliai fordítás ...- Long Xuyen: két otthon középiskolás lányoknak és diákoknak, támogatás a vidéki fiatalok számára.http://dongducba.net/

https://www.facebook.com/dongducba